پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان خوزستان
کدمطلب: clWVdT9p      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۲ ۱۵:۱۲:۳۴      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۵۱
معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش خوزستان:

کار جذب نیروی های حق التدریس در آموزش و پرورش خوزستان به پایان رسید

معاون پژوهش، برنامه ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: کار جذب نیروهای حق التدریس برای جبران بخشی از معضل کمبود معلم در خوزستان به پایان رسید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، حرج چلداوی صبح امروز 22 آبان ماه 96 با اشاره به کمبود معلم در استان خوزستان گفت: آموزش و پرورش استان در سال تحصیلی گذشته  با کمبود10 هزار معلم روبرو بود و برای اینکه در ابتدای سال تحصیلی جاری کلاس های درس بدون معلم نماند، از اوایل خرداماه سال 96 مکاتباتی با وزارتخانه برای جذب نیروی مورد نیاز در آموزش و پرورش خوزستان انجام شد.

وی با اشاره به اینکه ضرورت جذب معلم در استان طی جلساتی با مقام عالی وزارت و معاونین مربوطه مورد تاکید قرار گرفت، اضافه کرد: پس از پیگیری های فرآوان موفق شدیم مجوز جذب نیروی های حق التدریس را از وزارت آموزش و پرورش برای  استان دریافت کنیم و بر این اساس نیازهای مناطق و نواحی 40 گانه آموزش و پرورش توسط گروه طرح و برنامه اداره کل، مورد بررسی قرار گرفتند.

چلداوی اضافه کرد: پس از مشخص شدن نیروهای مورد نیاز مناطق  به تفکیک جنسیت  و دوره های تحصیلی، مدارک افراد واجد شرایط به امور اداری تحویل داده شد و پس از تایید پرونده ها که با امضای مدیران آموزش و پرورش نواحی و مناطق خوزستان صورت گرفت، این پرونده ها برای بررسی به کارگروه طرح و برنامه اداره کل ارسال شد.

وی با بیان اینکه عدم ارسال مدارک متقاضیان واجد شرایط به عهده مدیران ادارات آموزش و پرورش می باشد، تصریح کرد: کارگروه مستقر در اداره کل اکثر پرونده های فرستاده شده را مورد تایید قرار داد و پس از تایید صلاحیت های صورت گرفته ، لیست پذیرفته شدگان به مناطق ارسال شد و در حال حاضر هیچ تقاضای جدیدی پذیرفته نمی شود.

چلداوی قانون مربوط به پذیرش نیروی حق التدریس را مصوبه مجلس دانست و خاطر نشان کرد: مطابق با این مصوبه، مربیان پیش دبستانی مدارس دولتی و افراد شاغل به صورت طرح خرید خدمات آموزشی که از سال 91 دارای سابقه کار هستند، به صورت حق التدریس به کار گرفته شدند.

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه