پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان خوزستان
کدمطلب: nR6G4Kh9      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۲ ۰۸:۳۷:۰۲      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۳۲
معاون ابتدایی آموزش و پرورش خوزستان:

4 هزار مربی پیش دبستانی در خوزستان تحت آموزش قرار می گیرند

معاون ابتدایی آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: 4 هزار مربی پیش دبستانی در مناطق 40 گانه آموزش و پرورش خوزستان در راستای کیفیت بخشی این دوره، تحت آموزش های کارگاهی قرار می گیرند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، اردشیر شجاعی با اشاره به ضرورت دوره پیش دبستانی در فرآیند آموزشی نوآموزان، تصریح کرد: تحقیقات، کارهای میدانی و پژوهش های علمی نشان داده است که دوره پیش دبستانی نقش تاثیر گذاری در دوران تحصیلی دانش آموزان دارد.

وی اهمیت دوره پیش دبستانی در استان خوزستان را نسبت به سایر استانها بیشتر دانست و گفت: استان خوزستان دارای تعداد زیادی دانش آموز عشایری، مناطق محروم و دوزبانه است و این دانش آموزان هنگام ورود به پایه اول ابتدایی با مشکلات بالقوه خاصی روبرو هستند که برای رفع این مشکلات و به حداقل رساندن تکرار پایه اول  و جلوگیری از خارج شدن آنها از چرخه تعلیم و تربیت ، یکی از راهکارهای مهم گذراندن دوره پیش دبستانی است.

شجاعی با بیان اینکه خارج شدن دانش آموزان از چرخه تعلیم و تربیت سبب افزایش بازماندگی تحصیلی و بالارفتن آمار بزهکاری می شود، گفت: آمارهای دریافت شده از امور زندان ها نشان می دهد که درصد قابل توجهی از بزهکاران اجتماعی از افراد بی سواد هستند از این رو باید سعی کنیم تا دانش آموزان را در چرخه تعلیم و تربیت نگه داریم.

معاون ابتدایی آموزش و پرورش خوزستان با بیان اینکه استان خوزستان رتبه اول جذب نوآموزان در دوره پیش دبستانی را دارا می باشد، خاطر نشان کرد: در سال تحصیلی گذشته موفق شدیم 95 هزار و 108 نوآموز در خوزستان را جذب دوره پیش دبستانی کنیم و نسبت به سه سال قبل این آمار با  افزایشی سه برابری رو به رو بوده است.

شجاعی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش خوزستان فقط توسعه کمی پیش دبستانی را در دستور کار نداشت ،افزود: توسعه کیفی پیش دبستانی نیز از اولویت های مهمی بود که مورد توجه قرار گرفت از این رو 4 محتوای درسی متناسب با شرایط خاص فرهنگی و اجتماعی خوزستان توسط مولفین استانی بومی سازی و تدوین شد و با عناوینی نظیر زبان آموزی یک و دو، باغ قرآنی و مهارت های دست ورزی  از کمیته تالیف وزارت آموزش و پرورش مجوز انتشار گرفتند.

معاون ابتدایی آموزش و پرورش خوزستان گفت: در دوره پیش دبستانی تقویت زبان شفاهی معیار از اهمیت بالایی برخوردار است و نوآموز باید در پایان این دوره از توانایی بیان و درک  دیالوگ های قوی در زبان فارسی برخوردار باشد. همچنین مهارت های دست ورزی نظیر گرفتن مداد و نقاشی کردن با آن باید در نوآموز افزایش پیدا کند.

شجاعی در عین حال با تاکید بر آموزش مربیان پیش دبستانی گفت:  از ابتدای آذرماه سال جاری، 4 هزار مربی پیش دبستانی در مناطق و نواحی 40 گانه آموزش و پرورش خوزستان تحت آموزش های کارگاهی قرار می گیرند و مربیانی نیز که به تازگی جذب آموزش و پرورش شده اند، می توانند از 120 هزار نفر ساعت آموزش در این کارگاه ها بهره مند شوند و مهارت های لازم را برای چگونگی کار با کودک به دست بیاورند.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه