پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان خوزستان
کدمطلب: 5SUyiA29      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۸/۲۱ ۱۶:۰۰:۰۰      تعداد بازديد اين صفحه:  ۶۳
مشاور معاون وزیر آموزش و پرورش در حاشیه مجمع انتخاباتی رئیس هیات ورزش دانش آموزی استان خوزستان:

فدراسیون ورزش دانش آموزی زیربنایی ترین فدراسیون ورزشی کشور است

مشاور معاون تربیت بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: توسعه کمی و کیفی ورزش دانش آموزی تنها با توجه به فدراسیون ورزش دانش آموزی محقق می شود. این فدراسیون زیر بنایی ترین فدراسیون ورزشی کشور است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، حامدصبوری در حاشیه مجمع انتخاباتی رئیس هیات ورزش دانش آموزی استان خوزستان که با حضور مسولان ادارات کل آموزش و پرورش و ورزش و جوانان استان برگزار شد بیان کرد: تشویق و ترغیب دانش آموزان به افزایش فعالیت های ورزشی و برنامه ریزی و حرکت در جهت ارتقا سلامتی و آمادگی جسمانی نسل آینده یک استراتژی ملی و غیر قابل خدشه است.

وی افزود : متاسفانه دشمن بدنبال ضعف جسمانی و نحیف بودن نسل آینده میهن عزیزمان است و با ترویج سبک زندگی نادرست بر اساس بی تحرکی و شادی های کاذب و تضعیف برنامه ها و فعالیت های ورزشی که موجب کاهش تحرک و  از بین رفتن سلامتی جامعه بویژه دانش آموزان می گردد بدنبال نیات پلید خویش هستند.

صبوری با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عزیز دوران هشت سال دفاع مقدس گفت : خون پاک بسیاری از شهدای عزیزمان در این استان بر زمین جاری شد و درخت تنومند انقلاب اسلامی را آبیاری نمود لیکن امروز دشمن می خواهد ما را از داشتن نوجوانان و جوانان رشید ، سالم و اخلاق مداری که همچون آن شهدا وارثان نیکویی برای دفاع از میهن و انقلابشان باشند ، محروم سازد اما شهدای مدافع حرم ما همچون شهید حججی ها آنها را مایوس و بهت زده کرده اند بهمین جهت باید با دقت به سلامت و تندرستی نسل آینده نگریسته شود.

مشاور معاون وزیر آموزش و پرورش افزود : در چهار سال گذشته در معاونت تربیت‌بدنی و سلامت، همه تلاش ها و برنامه ها به سوی سلامتی ، افزایش تحرک و نشاط و تندرستی دانش آموزان معطوف بود. وی مدرسه محوری ، مشارکت محوری ، اخلاق مداری، برنامه محوری ، کیفیت محوری ، فراگیر نمودن و علمی و تخصصی نمودن کارها را هفت سیاست اصلی معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش نامید و گفت برنامه هایی که در این دوره در مدارس کشور اجرا گردید همگی معطوف به این سیاست ها بودند که همه آنها دقیقا از سند تحول بنیادین استناد و استخراج گردیده است.

صبوری المپیاد ورزشی درون مدرسه ای را از جمله طرحهای بی نظیر و بسیار موفقی خواند که توانست علاوه بر افزایش سطح فعالیتهای ورزشی و تحرک و نشاط در مدارس موجبات مشارکت سه ضلع دانش آموزان، اولیا مدرسه و خانواده ها را فراهم نموده و روحیه کار دسته جمعی را در بین دانش آموزان ارتقا دهد.

وی گفت :طرح حیاط پویا بی شک طرحی بسیار کم هزینه و فوق العاده کارآمد است که موجب تحرک و شادابی در سطح مدارس و در بین دانش آموزان گردیده است.

صبوری در جمع نمایندگان ورزشکاران ، داوران و هیئت های ورزشی شهرستانهای استان از توجه به درس تربیت بدنی بعنوان عمود اصلی همه برنامه های معاونت تربیت بدنی و سلامت نام برد و گفت امروز دیدگاه همگان به درس تربیت بدنی و زنگ ورزش تغییر کرده است و با تلاشهای صورت گرفته و برنامه هایی که به دقت تدوین گردیدند با جرات می توان گفت دیگر زنگ ورزش بعنوان زنگ مازاد و یا زنگ تفریح دیده نمی شود بلکه بعنوان کلاس درس تربیتی نگریسته می شود که تربیت را از طریق توجه به آمادگی جسمانی و بدنی توام با سلامتی و تندرستی دنبال می نماید.

مشاور معاونت تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش فدراسیون ورزش مدارس را زیر بنایی ترین فدراسیون کشور برشمرد . وی در ادامه وظیفه برپایی مسابقات و کشف استعدادها و هدایت آنها به سمت ورزش حرفه ای و قهرمانی را از جمله وظایف این فدراسیون نامید .

وی هیات های ورزش دانش آموزی استانها را بعنوان بازوی توانمند حوزه تربیت بدنی و سلامت استانها نامید و گفت : استقرار قانونی فدراسیون و برگزاری انتخابات هیات ها و در نهایت رئیس و هیات رئیسه فدراسیون از کارهای بزرگ بر زمین مانده ای است که با نگاه و عنایت ویژه مقام عالی وزارت و همت معاون محترم تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش انشاا.. در سال جاری برگزار و این مطالبه به حق خانواده ورزش مدارس محقق خواهد شد.

 

 

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه