پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان خوزستان
کدمطلب: ZZR77y5L      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۷ ۰۸:۵۶:۵۵      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۵۷
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان:

دولت در اجرای سند 2030 منویات رهبری را مد نظر قرار می دهد

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: دولت ضمن رعایت قانون، منویات رهبری را در اجرای سند 2030 بی کم و کاست انجام می دهد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، محمد تقی زاده روز سه شنبه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سند جهانی توسعه پایدار 2030 با موضوع ارتقاء سطح سواد و افزایش کیفیت آموزش، یکی از اسنادی است که در صورت مغایرت با اعتقادات مذهبی، دینی، ملی ،عرفی و فرهنگی جامعه در کشورمان به مرحله اجرا در نمی آید.

وی با بیان اینکه این دستور کار دارای 17 هدف اصلی و 169 هدف ویژه است، افزود: البته در ارتباط با این سند انتقاداتی وجود دارد و قرار شد شورای عالی انقلاب فرهنگی در این خصوص یک جلسه فوریتی تشکیل دهد که به دلیل ایام انتخابات،به تعویق افتاده است.

تقی زاده با تاکید بر اینکه همواره نظر رهبری در همه مسائل فصل الخطاب محسوب می شود، گفت: بی شک هر بخشی از این طرح که در کشور درست تشخیص داده شود و مطابق با ارزشهای دینی و مذهبی ما باشد به مرحله اجرا در می آید و دولت نیز کاملا بر این موضوع تاکید دارد.

وی در ادامه افزایش آگاهی های مذهبی، سیاسی و اجتماعی را از ضروریات یک جامعه عنوان کرد و گفت: نیاز جامعه امروز درک، فهم و معرفت درباره هویت دینی و مذهبی است که این امر راز ماندگاری فرهنگ ما به شمار می آید.

مدیر کل آموزش و پرورش خوزستان این استان را محل ظهور اولین تمدن‌ها دانست و گفت: خوزستان دروازه ورود تشیع کشور به شمار می آید از این رو برای قرار گیری در بستر توسعه و پیشرفت باید درک و شناخت کاملی از این پیشینه غنی مذهبی پیدا کنیم.

 

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه