پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان خوزستان
کدمطلب: r8FkcU5m      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۲۶ ۱۰:۴۰:۲۱      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۴۳
معاون برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در آیین تجلیل از معلمان استثنایی خوزستان:

توسعه آموزش های تلفیقی-فراگیر مهمترین اولیت سازمان آموزش و پرورش استثنایی است

معاون برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: توسعه آموزش های تلفیقی-فراگیر و همچنین ارائه خدمات حمایتی به دانش آموزان با نیازهای ویژه مهمترین اولیت سازمان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، محسن غفوریان در آیین تجلیل از مقام معلمان استثنایی خوزستان در اهواز اظهار کرد: در حال حاضر بالغ بر 120 هزار دانش آموز در 1500 مدرسه در سراسر کشور تحت پوشش خدمات سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور هستند.

 

وی ادامه داد: سازمان آموزش و پرورش استثنایی به عنوان متولی آموزش و پرورش دانش آموزان با نیازهای ویژه، در سال 96 مهمترین اولویت و برنامه راهبردی خود را توسعه آموزش های تلفیقی-فراگیر قرار داده است.

 

غفوریان با اشاره به اهداف طرح تلفیقی-فراگیر عنوان کرد: در این طرح سازمان آموزش و پرورش استثنایی هزینه های درمانی ضروری و نیز وسایل توانبخشی و سایر خدماتی که دانش آموزان در زمینه توانبخشی نیاز دارند مثل استفاده از تبلت برای دانش آموزان کم بینا و همینطور سمعک برای دانش آموزان کم شنوا را در اختیار این عزیزان قرار می دهد.

 

معاون برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با اشاره به برنامه های این سازمان در سال جدید اظهار داشت: توسعه و کیفیت بخشی به آموزش های پیش دبستانی، کیفیت بخشی آموزشی به فعالیت های دانش آموزان استثنایی و همچنین تالیف و مناسب سازی کتاب های درسی برای 7 گروه از دانش آموزان با نیازهای ویژه از مهمترین برنامه ها سازمان برای سال جدید است.

 

وی با بیان اینکه در سال 96 برنامه های ویژه ای برای توسعه ارائه ی خدمات درنظرگرفته ایم عنوان کرد: موضوع سطوح تشخیصی دانش آموزان طیف اتیسم نیز ار برنامه های راهبردی ما برای سال جدید خواهد بود.

 

غفوریان در پایان خاطرنشان کرد: امید است با توکل به خداوند و همکاری همه معلمان دلسوز و ایثارگر مدارس استثنایی در سطح کشور بتوانیم به اهداف از پیش تعیین شده در سال جدید دست یابیم.

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه