پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان خوزستان
کدمطلب: 14vN1gHJ      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ ۱۷:۲۰:۳۷      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۹۱
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در همایش تجربه نو، ایده اثربخش:

اولویت اول آموزش و پرورش خوزستان کتاب و کتابخوانی است

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت: اولویت آموزش و پرورش خوزستان کنکور نیست و اولویت اصلی ما پکتاب و کتابخوانی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، محمد تقی زاده  در همایش تجربه نو، ایده اثربخش که پیش از ظهر امروز و با حضور معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش در اهواز برگزار شد،  اظهار داشت: برای اولین بار رتبه کنکور خوزستان از رتبه ۲۷ به رتبه ۱۹ ارتقا یافت که این رویداد حاصل تلاش همکاران ما در آموزش و پرورش خوزستان است.

 

وی با اشاره به اولویت های آموزش و پرورش خوزستان افزود: بارها اعلام کردیم که اولویت اول آموزش و پرورش خوزستان کنکور نیست به بیانی دیگر بارانداز و لنگرگاه نهایی کشتی آموزش و پرورش در خانه کنکور نخواهد بود.

تقی زاده ادامه داد: برای اولین بار در ایران  در این استان پیش دبستانی را اجباری اعلام کردیم.

 

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با بیان هدف خود از تاکید بر دوره پیش دبستانی تصریح کرد: هدف این نیست که الفبا را یک سال زودتر آموزش دهیم، بلکه هدف ما این است که آموزش ساده ترین الفبای زندگی اجتماعی را یک سال زودتر شروع کنیم.

وی ادامه داد: الفبای محبت، همدلی، همیاری و هماهنگی ساده ترین مفاهیم اجتماعی هستند که می بایست از سنین خردسالی به فرزندان این سرزمین آموزش داده شود تا شهروندی جامعه پذیر شوند.

 

تقی زاده با اشاره به دیگر اولویت های شاخص و مهم تعلیم و تربیت خوزستان اضافه کرد: اولویت اول ما کتاب  و کتابخوانی است و همچنین تحصیل و بهداشت دختران دانش آموز نیز برای مجموعه تعلیم و تربیت استان از اهمیت بالایی برخوردار است.

رئیس شورای معاونین آموزش و پرورش خوزستان ادامه داد: نگاه ویژه به مدارس دخترانه، توجه به توسعه آموزش های فنی و حرفه ای و انسداد مبادی بی سوادی نیز از اولویت های ویژه و مهم تعلیم و تربیت خوزستان است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه