پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان خوزستان
کدمطلب: kyECD2v7      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۳۰ ۱۱:۰۴:۱۵      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۹۰
رئیس اداره فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور:

آموزش و پرورش خوزستان دستگاه برتر در حوزه آسیب های اجتماعی است

رئیس اداره فرهنگی و پیشگیری در خانواده ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اظهار کرد: آموزش و پرورش خوزستان ارتباط تنگانگ و تعامل سازنده ای با ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور دارد و جزو دستگاه های برتر است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، مهدی اسماعیلی گفت: رسالت اصلی آموزش و پرورش کمک رسانی در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی است ، و افرادی که مورد آسیب قرار گرفته اند از طریق آموزش و پرورش مورد برنامه های حمایتی آموزشی قرار می گیرند  که با تکیه به این مهارت ها ضمن افزایش توانمندی، می توانند با این آسیب مقابله کرده از منجلاب اعتیاد رها شوند.

 

وی تصریح کرد:مجموعه  آموزش و پرورش از اهمیت شایان ذکری در مبارزه با مواد مخدر برخوردار است و ضمن تخصیص اعتبارهای لازم برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی نظیر اعتیاد ، برنامه های مدونی نیز در این خصوص در آموزش و پرورش اجرا شده است که آموزش و پرورش خوزستان در این راستا بسیار مثبت و با تعامل بالا عمل کرده است.

 

اسماعیلی همچنین گفت: در سال 95 آموزش و پرورش خوزستان جزو دستگاه های برتر در حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی بوده است.

 

همچنین در این دیدار محمد تقی زاده، مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان گفت:استان  خوزستان با دارا بودن یک میلیون دانش آموز از نظر کمی دارای رتبه سوم در کشور است و با توجه به اینکه با قشر نوجوان و جوان جامعه در ارتباط است باید در حوزه آسیب های اجتماعی  به صورت ویژه مورد توجه قرار بگیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان پیشگیری از اعتیاد را از ملزومات مورد نیاز در یک جامعه دانست و تصریح کرد: واحد پیشگیری از آسیب های اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش خوزستان تلاش های زیادی را در این راستا انجام می دهد و با اجرای طرح توانمند سازی دانش آموزان، آنها را برای مقابله با این پدیده آماده می کند.

تقی زاده اضافه کرد: برگزاری دوره های ضمن خدمت فرهنگیان ،اجرای طرح مداخلات روانی- اجتماعی  و برگزاری جشنواره نوجوان سالم از برنامه هایی است که در جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی در آموزش و پرورش خوزستان به مرحله اجرا درآمده است.

در پایان این نشست از تلاش های صورت گرفته اباذر فاضل پور رییس اداره مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی آموزش و پرورش استان خوزستان توسط آقای اسماعیلی رییس اداره فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور تقدیر به عمل آمد.

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه