پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان خوزستان
کدمطلب: VvIJGvva      تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۱/۲۸ ۱۳:۲۳:۵۲      تعداد بازديد اين صفحه:  ۴۱۳
مدیر آموزش و پرورش ناحیه 3 اهواز:

آزمونهای مشاوره ای برای 3140 نفر از دانش آموزان برگزار شد

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 3 اهواز گفت: آزمونهای مشاوره ای برای 3140 نفر از دانش آموزان ناحیه 3 اهواز با هدف راهنمایی دانش آموزان در امر هدایت تحصیلی و انتخاب رشته صحیح برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش ناحیه 3 اهواز، اسکندر آرامی، مدیر این ناحیه ضمن اعلام این خبر گفت : با توجه به نقش آزمون های مشاوره ای در هدایت صحیح تحصیلی دانش آموزان به رشته ها و شاخه های تحصیلی، آزمون های مشاوره ای استعداد و رغبت سنج شغلی در مدارس این ناحیه  بر گزار می گردد.

 

وی  اظهار داشت : انتخاب رشته در پایه نهم در سه شاخه علوم نظری،علوم پایه و فنی و حرفه ای انجام خواهد پذیرفت و در پایه دهم دانش آموز می تواند براساس شاخه ای که انتخاب نموده، رشته مورد نظر را انتخاب نماید و از پایه یازدهم رشته ها تخصصی خواهد شد.

 

آرامی خاطرنشان کرد : این آزمون ها که نوعی غربالگری دانش آموزان نیز می باشند در ابعاد مختلف اطلاعاتی را در اختیار مشاور و مدیران و برنامه ریزان  قرار می دهد تا بتوانند خدمات مشورتی و مشاوره ای متناسب با نیازهای آنان را ارائه نمایند.

 

گفتنی است ، آزمون های مشاوره ای برای انتخاب رشته دانش آموزان پایه نهم برگزار می شود و در ناحیه 3 تعداد 3140 نفر از دانش آموزان پایه نهم در این آزمون ها شرکت نمودند که از این تعداد 1459 نفر را دختران  و 1681 نفر دیگر را پسران تشکیل می دهند .

 

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه