پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان خوزستان
کدمطلب: dpyxHEwD      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۸ ۱۱:۲۳:۱۱      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۴۲
استاندار خوزستان :

اختصاص 500 میلیون تومان اعتبار برای رفع مشکلات بهداشتی در مدارس شوشتر

استاندار خوزستان در هفتمین نشست تخصصی بررسی مشکلات آموزش و پرورش اظهار کرد: 500 میلیون تومان اعتبار برای توسعه، تجهیز و تعمیر امکانات بهداشتی به مدارس شوشتر اختصاص پیدا کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، غلامرضا شریعتی در هفتمین نشست  تخصصی بررسی مسائل آموزش و پرورش که این بار به مشکلات اداره آموزش و پرورش  شوشتر اختصاص یافته بود، در محل مهمانسرای استانداری خوزستان اظهار کرد: 500 میلیون تومان اعتبار به  ساخت و تعمیر سرویس های بهداشتی مدارس شوشتر اختصاص داده شده است و  با اختصاص این میزان اعتبار در آینده شاهد مشکلات بهداشتی در مدارس شوشتر نخواهیم بود.

شریعتی اضافه کرد: 40 دستگاه رایانه، 40 دستگاه چاپگر و 30 دستگاه کولر پنجره ای نیز در راستای رفع کمبودها به مدارس شوشتر اختصاص داده شده است ، همچنین مصوب شد نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس ، مدارسی را که به عنوان اولویت های استانی مشخص شده اند، تکمیل کند.

وی در عین حال  با اشاره به اینکه یکی  دیگر از مهمترین مسائل پیش روی آموزش و پرورش کنکور است، گفت:  در شورای آموزش و پرورش مصوب شد تا طی ماه های آینده تمامی امکانات و ظرفیت های استان در راستای کمک به اجرایی شدن برنامه بهبود جایگاه کنکور در استان که توسط آموزش و پرورش ارائه شده است، بسیج شود.

استاندار خوزستان از تشکیل کمیته حمایت از  مسائل کنکور به ریاست رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در استانداری خوزستان خبر داد و گفت:  تمامی دستگاه ها ،شرکتها و سازمان های استان نیز موظف هستند برنامه بهبود جایگاه کنکور در خوزستان را مورد حمایت های مالی و معنوی خود قرار دهند و حاصل اقدامات خود را در این خصوص به مدیریت استان گزارش دهند.

شریعتی خاطر نشان کرد: به دلیل در پیش بودن کنکور ،شورای آموزش و پرورش برای رسیدگی به مسائل دانش آموزان کنکوری هر دو هفته یک بار برگزار می شود و اولین شورای اداری در سال جدید نیز به این امر اختصاص داده شده است.

محمد تقی زاده، مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان نیز در این نشست که با حضور نماینده مردم شوشتر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار شوشتر و مدیر آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد، کمبود نیروی انسانی را از مشکلات عمده شهرستان شوشتر برشمرد و تصریح کرد: در حال حاضر کمبود نیروی انسانی در قالب 9 هزار و 861 ساعت حق التدریس جبران شده است.

تقی زاده همچنین پراکندگی جغرافیایی مدارس، قدمت مدارس در سطح شهرستان و وجود پروژه ها و مدارس نیمه تمام را از مشکلات دیگر شوشتر دانست .

گفتنی است؛ شهرستان شوشتر دارای 40 هزار دانش آموز ،307  آموزشگاه و يك هزار و 677 کلاس درس است.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه