پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان خوزستان
کدمطلب: VLSlk8JT      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۵ ۰۹:۰۴:۰۳      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۸۵

بودجه سالانه آموزش و پرورش خوزستان 1800 میلیارد تومان است

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش خوزستان اعلام کرد: سهم آموزش و پرورش خوزستان از بودجه وزارت آموزش و پرورش کشوری در یک سال تنها 6/5 دهم درصد یعنی معادل یک هزار و هشتصد میلیارد تومان است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، سیروس خدادادی با اشاره به این نکته که 99 درصد این اعتبار صرف پرداخت حقوق فرهنگیان می شود، افزود: تنها بودجه باقی مانده برای سایر فصول بسیار ناچیز است به طوری که کفاف سه ماه از هزینه های آموزش و پرورش را نمی کند. بنابراین، هیچ راهی به جز افزایش سطح درآمدهای اختصاصی در استان وجود ندارد.

وی متوسط پرداخت حقوق ماهیانه فرهنگیان خوزستان را 141 میلیارد تومان دانست و گفت: در هر سال رقمی معادل یک هزار و 700 میلیارد تومان صرف پرداخت حقوق فرهنگیان استان می شود که اگر از سر جمع بودجه یک هزار و 800 میلیاردی آموزش و پرورش کسر شود، تنها 100 میلیارد تومان باقی می ماند.

خدادادی میزان پرداختی به معلمان حق التدریس خوزستان را نیز 60 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: تنها 40 میلیارد تومان باقی می ماند که هزینه های آموزش و پرورش را شامل می شود و این رقم بسیار کمتر از نیاز است.لذا، با افزایش سطح درآمدهای اختصاصی استان می توان بخش عمده ای از نیازها را جبران کرد.

وی در ادامه با پیش بینی ارتقای 10 میلیاردی سقف درآمدهای اختصاصی در سال 96  توضیح داد: طی پنج سال گذشته سطح درآمد اختصاصی آموزش و پرورش خوزستان از سه و نیم میلیارد تومان به 30 میلیارد تومان افزایش یافته که اگر تبصره های قانونی بودجه اجازه می داد، این رقم افزایش پیدا می کرد.و برای سال 96 پیش بینی می شود که این رقم به 40 میلیارد تومان ارتقا یابد.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه