پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان خوزستان
کدمطلب: HZkGZOqd      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ ۱۱:۰۵:۲۹      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۲۱
مدیر آموزش و پرورش دزفول خبر داد:

افتخارآفرینی دانش آموز دزفولی در جام باشگاه های کتابخوانی کشور

مدیر آموزش و پرورش دزفول گفت: دانش آموز دزفولی در بخش « نامه برای نویسندگان» برگزیده نخستین جام باشگاه­های کتابخوانی کودک و نوجوان کشور شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش دزفول،  عبدالمحمد جرجانی ضمن اعلام این خبر افزود: شاهد شاهین زاده، دانش آموز پایه سوم دبستان افشار دزفول در بخش « نامه برای نویسندگان» برگزیده نخستین جام باشگاه­های کتابخوانی کودک و نوجوان کشور شد.

 

 وی ادامه داد: یکی از برنامه های مهم معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای ترویج کتابخوانی« جام باشگاه­های کتابخوانی کودک و نوجوان کشور» است. در این طرح هر 12 تا 15 نفر از کودکان یا نوجوانان می توانند یک باشگاه کتابخوانی تشکیل دهند.

جرجانی افزود: این باشگاهها در کتابخانه ها، مدارس، مراکز کانون پرورش فکری، فرهنگسراها، مساجد، پایگاههای مقاومت بسیج و ... می توانند تشکیل شوند. این باشگاهها پس از تشکیل در سایت اختصاصی دبیرخانه جشنواره به نشانی  bookpromotion.ir ثبت ­نام کرده و زیر نظر یک مربی به فعالیت می­ پردازند.

مدیر آموزش و پرورش دزفول اظهار کرد: اعضای باشگاه بر اساس فهرست کتاب­های اختصاص داده شده به این برنامه، بصورت گروهی کتابخوانی کرده و در قالب گروهی آن­ها را داوری می­ کنند. سپس کتاب­هایی را به عنوان کتاب برترانتخاب نموده و نظرات خود را بصورت نامه به یکی از نویسندگان این کتاب­ها ارسال می­ کنند.

وی افزود: آثار در قالب نامه برای نویسندگان و فیلم کوتاه موبایلی اسال شده و داوران جشنواره نیز پس از بررسی آثار نفرات برگزیده را انتخاب می­ کنند. 

 

 جرجانی با اشاره وضعیت باشگاه های کتابخوانیی در سطح کشور خاطرنشان کرد:  تعداد کل باشگاه­های کتابخوانی کشور 2036 باشگاه با 25215 عضو، تعداد باشگاه­های استان خوزستان 119 باشگاه و تعداد باشگاههای دزفول 75 باشگاه می باشد.

 

 گفتنی است برگزیدگان نخستین جام باشگاههای کتابخوانی کودک و نوجوان کشور در مراسم اختتامیه که روز سه شنبه 10 اسفند در سینما کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهران برگزار شد جوایز برتر خود را از دستان سید رضا صالحی ­امیری (وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی)، فخرالدین احمدی دانش­آشتیانی (وزیر آموزش و پرورش) و سید عباس صالحی (معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) دریافت کردند.

 

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه