پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان خوزستان
کدمطلب: kiPAQbGI      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۲/۲۴ ۱۰:۵۹:۵۰      تعداد بازديد اين صفحه:  ۳۵۰
مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان:

65 هزار دانش آموز پایه نهم هدایت تحصیلی می شوند

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: هدایت تحصیلی 65 هزار دانش آموز پایه نهم در دستور کار قرار دارد و تا نیمه دوم تیرماه 96 انجام می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، محمد تقی زاده با اظهار اینکه هدایت تحصیلی نقش مهمی در آینده دانش آموزان دارد، گفت: از اوایل مهرماه دانش آموزان و اولیای آنها چندین جلسه تحت آموزش های آگاهی بخشی در این خصوص قرار گرفتند.

وی با اشاره به اینکه آزمون های مشاوره ای تعیین کننده بخشی از نمره دانش آموزان برای صدور هدایت تحصیلی است، خاطرنشان کرد: استانهای خوزستان و البرز به عنوان استانهای پایلوت برای اجرای آزمون های مشاوره ای در نظر گرفته شدند و روز گذشته این آزمون ها  در دو بخش «رغبت و توانایی» در ناحیه یک ،دو و چهار اهواز برای دانش آموزان پایه نهم برگزار شد.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به اینکه انجام هدایت تحصیلی 65 هزار دانش آموز پایه نهم در دستور کار قرار دارد، گفت:دستورالعمل شیوه نامه هدایت تحصیلی دانش آموزان بر اساس  ابلاغیه وزارتی، به تمامی مناطق و نواحی ارسال شده است و پیش بینی می شود هدایت تحصیلی این دانش آموزان تا نیمه دوم تیرماه 96 انجام شود.

وی گفت: کتابچه ای تحت عنوان هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم نیز در سه بخش تدوین شده است که دو بخش آن به اطلاعات عمومی ویژه والدین و دانش آموزان و یک بخش آن نیز به چگونگی ثبت نام دانش آموزان اختصاص دارد.

تقی زاده متقاضیان رشته های علوم تجربی و علوم انسانی را بیشتر از سایر رشته ها دانست و گفت: سال گذشته 33 درصد دانش آموزان در کل کشور رشته علوم تجربی و  31 درصد رشته علوم انسانی را انتخاب کردند و رشته های فنی و حرفه ای، کارو دانش ، ریاضی و معارف از اولویت های بعدی دانش آموزان بودند.

وی کاهش تمایل دانش آموزان به انتخاب رشته ریاضی را نگران کننده عنوان کرد و گفت: رشته ریاضی به عنوان یکی از علوم مهم در زیر ساخت های جامعه باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد و اهمیت و نقش این علم را باید برای دانش آموزان تبیین کرد. 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه