پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان خوزستان
کدمطلب: 5ggPiK6H      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ ۱۷:۱۷:۲۶      تعداد بازديد اين صفحه:  ۳۲۴
معاون پرورشی،فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان:

رتبه نخست آموزش و پرورش خوزستان در مسابقات فرهنگی، هنری دانش آموزی

معاون پرورشی،فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان اظهار کرد: آمار ثبت نامی 384 هزار نفری دانش آموزی نشان دهنده رتبه نخست آموزش و پرورش خوزستان دربرگزاری مسابقات فرهنگی، هنری در کشور است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، مهدی رفیعی دهکردی در شورای آموزش و پرورش استان با اشاره به لزوم توجه به برگزاری جشنواره های قرآنی گفت: توسعه و ترویج فرهنگ قرآنی، عترت و نماز در بین دانش آموزان، خانواده ها و جامعه، ایجاد فضای معنوی مناسب در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی و روانی،هدایت مدارس در توجه هر چه بیشتر به تربیت دینی دانش آموزان  ،افزایش معرفت دینی و شناخت مبانی اعتقادی و شناسایی نخبگان قرآنی و معرفی آنها به جامعه از اهداف برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز در آموزش و پرورش خوزستان است.

وی با اظهار اینکه استان خوزستان  دارای 76 برگزیده کشوری در بخش مسابقات قرآنی است، تصریح کرد: تعلیم و تربیت اعتقادی، عبادی و اخلاقی یکی از ساحت های تعلیم و تربیت است که در سند تحول بنیادین نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

رفیعی دهکردی برگزاری مسابقات فرهنگی، هنری را یکی دیگر از اولویت های مجموعه پرورشی، فرهنگی در استان خوزستان برشمرد و خاطر نشان ساخت: این مسابقات در دو محور ادبی و پژوهشی و در  56 رشته در سطح استان در حال برگزاری هستند و استان خوزستان با دارا بودن  آمار ثبت نامی 384 هزار نفری از دانش آموزان در این مسابقه ها دارای رتبه نخست کشوری در این حوزه است.

وی  گفت: تربیت هنری نیز از اولویت های سند تحول بنیادین است و از این رو  برگزاری مسابقات فرهنگی، هنری نیز باید در استان مورد توجه مسئولین قرار بگیرد.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه