پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان خوزستان
کدمطلب: NrXKgHvT      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۵ ۱۶:۱۱:۵۸      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۱۰
معاون سیاسی استاندار خوزستان در شورای آموزش و پرورش:

گسترش دین داری مهم ترین کار آموزش و پرورش است

معاون سیاسی استاندار خوزستان در شورای آموزش و پرورش گفت: مهم‌ترین کار در حوزه تربیتی، گسترش و ترویج دین‌داری و گرایش‌های دینی در میان دانش‌آموزان و در سطح آموزش و پرورش است،

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان،  علی‌حسین حسین‌زاده در شورای آموزش و پرورش استان  خوزستان که امروز، دوشنبه 25 بهمن‌ماه در سالن جلسات استانداری برگزار شد، با اشاره به اینکه هیچ  کاری مهم‌تر از ترویج دین‌داری و گرایش‌های دینی در میان دانش‌آموزان و آموزش و پرورش نیست، اظهار کرد: همه ما به این موضوع اعتقاد داریم و بر این اساس به همه فرمانداران ابلاغ شده است که تمام سعی و تلاش خود را برای کمک به برگزاری برنامه‌هایی از قبیل جشنواره‌های قرآنی و فرهنگی در سطح آموزش و پرورش به کار ببندند.

وی افزود: از رئیس سازمان برنامه و بودجه درخواست شد که اگر راهی وجود دارد از این طریق اعتبار مورد نیاز برای اجرای این برنامه‌ها تأمین شود و در غیر این‌صورت سازمان منطقه آزاد موظف به تأمین مالی این جشنواره‌ها شود که برنامه نهایی آن نیز در آبادان برگزار می‌شود.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان عنوان کرد: با توجه به اینکه این برنامه‌ها تقریبا یک‌دوم جمعیت دانش‌آموزی استان معادل بیش از 400 هزار دانش‌آموز را درگیر می‌کند، این سطح مشارکت رقم بسیار خوبی است که از مباحث نخبه‌پروری نیز فاصله گرفته است.

وی با بیان اینکه موضوع نخبه‌پروری و برگزاری مسابقات برای انتخاب افراد نخبه در کشورهایی که امکانات تقریباً به‌سویه میان همه مناطق تقسیم شده است، جواب می‌دهد، گفت: در کشور ما که مشکلات عدیده‌ای در توزیع امکانات وجود دارد، چنین رویکردهایی با برگزاری جشنواره‌های قرآنی و فرهنگی که از نخبه‌گرایی فاصله گرفته و به قاعده هرم پرداخته است، ارزشمند است.

 

حسین‌زاده تأکید کرد: با توجه به اینکه مهم‌ترین کار ما در حوزه تربیتی، گسترش فرهنگ دین‌داری است، فکر می‌کنم بتوانیم هزینه‌ها و اعتبارات لازم را به هر صورت ممکن تأمین کنیم. البته لازم است آموزش و پرورش در خصوص امکان استفاده از اعتبارات متمرکز برای این برنامه‌ها پیگیری کند که مابقی آن از طریق دستگاه‌های اجرایی و مناطق آزاد مصوب شود. همچنین رئیس سازمان برنامه و بودجه استان مبلغ یک میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز برای موضوع فضاسازی حیاط مدارس را تقبل کرده است.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه