پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان خوزستان
کدمطلب: 3dHtayDZ      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۱/۲۴ ۱۵:۵۸:۱۶      تعداد بازديد اين صفحه:  ۲۱۱
مدیر آموزش و پرورش عشایر خوزستان در همایش عشایری فکه:

400 کودک بازمانده از تحصیل عشایری جذب شدند

مدیر آموزش و پرورش عشایر خوزستان گفت: بیش از 400 کودک بازمانده از تحصیل با متفاوت‌ترین کوچ در خوزستان جذب شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، حمید قنبری که در همایش بزرگ بازگشت به تحصیل بیش از 400 دانش‌آموز عشایری استان حضور یافته بود اظهار کرد: در راستای اجرای یکی از اولویت‌های 20 گانه سند توسعه آموزش و پرورش خوزستان طی یکی، دو سال گذشته، بیش از 400 دانش‌آموز محروم از تحصیل در استان که به مراکز آموزشی دسترسی نداشتند، جذب سیستم تعلیم و تربیت شدند.

 

 وی تصریح کرد: با توجه به این اقدام، همایش بزرگی در منطقه فکه (منطقه عملیاتی فتح‌المبین) با حضور این دانش‌آموزان و والدین آن‌ها برگزار شد. این دانش‌آموزان از استان‌های همدان، لرستان، ایلام و کرمانشاه به خوزستان کوچ می‌کنند و طی سالیان متمادی در بی‌سوادی مطلق بودند.

 

مدیر آموزش و پرورش عشایر خوزستان افزود: در یکی دو سال اخیر، بیش از 400 نفر از آن‌ها در مدارس عشایری منطقه فکه جذب شدند و امسال نیز 20 معلم عشایری به همدان اعزام شد تا در کنار این دانش‌اموزان روند آموزش را ادامه دهند.

 

قنبری با بیان اینکه شرایط کوچ این خانوارهای عشایری با همه اقوام ایران متفاوت است، گفت: این خانوارها اوایل آذر یا اواخر آبان از همدان به خوزستان کوچ می‌کنند و اوایل اسفندماه دوباره به سکونت‌گاه‌های ییلاقی خود برمی‌گردند، اما با برنامه‌ریزی انجام‌شده سعی کردیم این خلأ زمانی کوچ آن‌ها را رفع کنیم.

 

وی تصریح کرد: این برنامه در راستای انسداد مبادی بی‌سوادی و جذب دانش‌آموزان لازم‌التعلیم در بازه سنی 6 تا 11 سال، به‌عنوان یکی از سیاست‌های اصلی آموزش و پرورش خوزستان اجرا شده است و برای دیگر بازماندگان از تحصیل نیز قرار است از طریق نهضت سوادآموزی اقدام شود.

 

 

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه