پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان خوزستان
کدمطلب: z5PzPgwB      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۸ ۱۴:۵۴:۵۱      تعداد بازديد اين صفحه:  ۳۴۱
معاون پرورشی، فرهنگی و هنری آموزش و پرورش خوزستان:

همه معلمین باید رویکرد تربیتی داشته باشند

معاون پرورشی، فرهنگی و هنری آموزش و پرورش خوزستان: تمام معلمین استان باید در کار خود رویکرد تربیتی داشته باشند

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان مهدی رفیعی دهکردی که در دوره آموزشی ائمه جماعات مدارس نواحی 4 گانه اهواز و کارون سخن می گفت اظهار کرد: تا مادامی که در مدرسه تربیت را تنها به مربی پرورشی موکول کنیم هرگز موفق نخواهیم نبود لذا همه معلمین عزیز در مدارس استان باید در کار تربیتی به مربی پرورشی کمک کنند.

 

وی افزود: رویکرد مدارس استان باید به سمت برنامه های تربیتی باشد تا شاهد گسترش روزافزون مفاهیم دینی، تربیتی و اخلاقی در بین دانش آموزان استان باشیم.

رفیعی با بیان اینکه بر اساس سند تحول بنیادین مهمترین و اولین اولویت نظام تعلیم و تربیت، تربیت اعتقادی، اخلاقی و عبادی است افزود: مهمترین اولویت ما در معاونت پرورشی، فرهنگی و هنری استان تربیت دینی است و برنامه امروز که شاهد حضور 200 نفر از  ائمه جماعات مدارس نواحی اهواز در دوره آموزشی است در این راستا اجرا می شود.

وی ادامه داد: سند تحول بنیادین که از اسناد بالادستی ماست و به تایید مقام معظم رهبری و شورای عالی انقلاب فرهنگی رسیده مشتمل بر 6 ساحت است که مهمترین آن ها همین تربیت اعتقادی، اخلاقی و عبادی است.

معاون پرورشی، فرهنگی و هنری آموزش و پرورش خوزستان افزود: اگر در بعد شناختی و دینی دانش آموز را تقویت کنیم به یک نوع خودکنترلی خواهیم رسید به همین دلیل است که همکاران من در مدارس بر ترویج فرهنگ نماز در مدارس تکیه و تاکید دارند.

 

رفیعی در توضیح و تبیین برنامه های معاونت پرورشی، فرهنگی و هنری استان در راستای ترویج فرهنگ نماز اظهار کرد: ما برای 5 سال آینده در حوزه ی معاونت پرورشی، فرهنگی و هنری اولویت سنجی انجام داده ایم تا با دیدی باز و برنامه محور به دنبال تحقق اهداف بنیادین تعلیم و تربیت باشیم.

 

وی با بیان اینکه آسیب یک سازمان تعدد برنامه هاست اظهار کرد: تعدد برنامه ها منجر به تمرکز زدایی در اهداف سازمان خواهد شد لذا ما در وهله ی اول به برنامه منسجم معتقدیم و به دنبال آن بر جریان سازی و اشتراک مبانی نظری و فرهنگ مشترک سازمانی تاکید داریم.

 

رفیعی با بیان اینکه یکی از اولویت های مهم ما توجه به نیروی انسانی کارآمد است توضیح داد: نیروی انسانی به عنوان رکن آموزش و پرورش پایدار مورد توجه ماست که در این راستا دور های آموزشی و ضمن خدمت متعددی برای مربیان پرورشی برگزار شده است.

وی ادامه داد: در سال گذشته برای تمامی مربیان پرورشی مدارس استان یک دوره آموزشی در شهر مقدس قم برگزار کردیم.

 

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه