پورتال اداره كل آموزش و پرورش استان خوزستان
کدمطلب: gRL1KLMd      تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۱۰/۱۴ ۰۹:۳۷:۰۶      تعداد بازديد اين صفحه:  ۱۳۱۹
مدیر اداره تعاون آموزش و پرورش خوزستان خبر داد:

22 میلیارد ریال تسهیلات به فرهنگیان اعطا شد

مدیر اداره تعاون و رفاه آموزش و پرورش خوزستان گفت: 22 میلیارد ریال تسهیلات به فرهنگیان استان خوزستان اعطا شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، عباس نعمت‌زاده در خصوص امکانات رفاهی و خدمات قابل ارائه به فرهنگیان استان اظهار کرد: امکانات رفاهی مختلفی برای فرهنگیان در نظر گرفته شده است؛ اعطای وام‌های مختلف در بانک ملی، خدمات لیزینگ خودرو، کمک به معلمان مبتلا به بیماری‌های صعب‌العلاج و ... ازجمله این خدمات است.

وی در خصوص تسهیلات در نظر گرفته‌شده برای فرهنگیان، تصریح کرد: وام‌های مختلفی وجود دارد که برخی از این وا‌م‌ها از سوی صندوق فرهنگیان برخی نیز از سوی بانک‌های طرف قرارداد پرداخت می‌شود. افرادی که عضو صندوق وام‌های ضروری هستند باید ماهانه مبلغی را به‌عنوان حق عضویت پرداخت کنند و می‌توانند تا سه برابر موجودی خود وام دریافت کنند.

مدیر اداره تعاون و رفاه آموزش و پرورش خوزستان افزود: اعطای وام از دیگر تسهیلات در نظر گرفته‌شده برای فرهنگیان است و از ابتدای امسال تاکنون 22 میلیارد ریال تسهیلات  به فرهنگیان پرداخت شده است؛ همچنین 11 هزار نفر از فرهنگیان فاقد مسکن به اداره‌کل راه و شهرسازی معرفی شده‌اند.

نعمت‌زاده همچنین با اشاره به فعالیت خانه‌های معلم در سطح استان، گفت: این مراکز از امکانات مناسبی برخوردار هستند؛ پیش از این حدود 13 مرکز در سراسر استان وجود داشت که از سال 94 تاکنون 6 مرکز جدید نیز در شهرستان‌های باغملک، لالی، خرمشهر و ماهشهر ایجاد شده‌اند. در سال 95 نیز پنج میلیارد و 700 میلیون ریال تجهیزات برای این مراکز خریداری و نصب شد.

مدیر اداره تعاون ‌و ‌رفاه آموزش‌ و ‌پرورش خوزستان ادامه داد: تاکنون موافقت اصولی برای ایجاد درمانگاه فرهنگیان در 6 شهرستان ایذه، مسجدسلیمان، هویزه، شوشتر، باغملک و اهواز از وزارت بهداشت اخذ شده است که راه‌اندازی این مراکز در حال پیگیری است.

نعمت‌زاده با بیان اینکه حدود 65 هزار نفر نیروی آموزشی و اداری در آموزش و پرورش خوزستان فعالیت می‌کنند، گفت: با توجه به گستردگی جمعیت و نیاز معیشتی فرهنگیان حمایت‌های موجود کافی نیست؛ البته تمام تلاش خود را می‌کنیم تا بتوانیم فرصت‌های جدیدی ایجاد کنیم و گام مثبتی در این زمینه برداریم.

وی تصریح کرد: تسهیلات و منابعی که در حال حاضر وجود دارد، پاسخگوی نیاز استان نیست؛ به‌طور مثال در بحث مسکن فرهنگیان نیاز زیادی به کمک وجود دارد. می‌توان گفت موضوع مسکن یکی از اساسی‌ترین مشکلات فرهنگیان است. امیدواریم بتوانیم زمین یا واحد‌های ساخته‌شده‌ای را با تسهیلات ویژه در اختیار فرهنگیان قرار دهیم. برای رفع مشکل مسکن فرهنگیان با اداره مسکن و شهرسازی در حال رایزنی‌هایی هستیم و از طریق بانک‌ها نیز موضوع را پیگیری می‌کنیم.

نعمت زاده با اشاره به روند فعالیت های صندوق های وام ضروری استان اظهار کرد: در سال جاری بالغ بر 687731358753 ریال به فرهنگیان عضو صندوق های وام ضروری به عنوان وام صندوق پرداخت شده است.

موردی جهت نمایش و جود ندارد.
دیدگاه‌های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط آموزش و پرورش در سایت منتشر خواهد شد «پیام‌هایی که شامل تهمت یا افترا باشدمنتشر نخواهد شد» پیام‌هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد، منتشر نخواهد شد
آخرین اخبار
اخبار برگزیده
دیدگاه